Mamy patent na zdrowe oczy!

DIY Etui na okulary przeciwsłoneczne z odzysku

19 kwietnia 2023

Dzisiaj przedstawiamy gościnny wpis jednej z naszych ulubionych blogerek DIY, Dinah Wulf. Możesz znaleźć więcej jej niesamowitych kreacji do-it-yourself na jej blogu DIY Inspired. Enjoy!


Ponowne wykorzystanie starych rzeczy i upcykling ich w coś nowego i użytecznego maluje strony blogów i mediów społecznościowych w tych dniach. Jest to modne, trendy, a co ważniejsze przyjazne dla środowiska. Chcę się podzielić szybkim i prostym sposobem na przekształcenie plastikowego pojemnika na napoje w proszku w elegancki uchwyt na okulary przeciwsłoneczne w zaledwie kilka minut.

Materiały:
- Pojemnik na mieszankę do napojów
- Tkanina do wyboru
- nożyczki
- Mod Podge
- Piankowy pędzel do malowania

Krok pierwszy: Wytnij tkaninę, aby pasowała do pojemnika na napoje. Wybrałam drukowaną burlapę, ale każda tkanina się nada. Cięższe tkaniny, jak tkaniny tapicerskie, są łatwiejsze w manewrowaniu. Rozważ również ponowne wykorzystanie materiału ze starej koszuli lub pary dżinsów.

Krok drugi: Pokryj całą zewnętrzną stronę pojemnika Mod Podge używając pędzla z pianki.

Krok trzeci: Pokryj wewnętrzną stronę tkaniny również Mod Podge.

Krok 4: Przykryj pojemnik swoją tkaniną, utrzymując nauczoną tkaninę w miarę jej owijania. To może dostać trochę bałagan, więc pomaga, jeśli trzymać wilgotny ręcznik papierowy pod ręką. Jeśli używasz burlap, nasyć końce, aby pomóc zapobiec strzępieniu.

Krok 5: (Opcjonalnie) Dodaj kolejną warstwę Mod Podge na wierzchu tkaniny.

Pozwól, aby Twój uchwyt na okulary słoneczne całkowicie wyschnął. Po Mod Podge jest suchy, można wyciąć każdy postrzępiony materiał. W razie wątpliwości, zawsze możesz dodać kolejną warstwę Mod Podge na wierzchu.

Daniel Podsiadło

Konsultant