Mamy patent na zdrowe oczy!

Oprawki Zenni debiutują na Broadwayu w musicalu "Tootsie"

31 maja 2023

Jeśli lubisz filmy z lat 80-tych, prawdopodobnie widziałeś film Tootsie. Jeśli go nie widziałeś, gorąco polecamy. Jest nie tylko przezabawny, ale ma też gwiazdorską obsadę, w tym Dustina Hoffmana, Jessicę Lange, Teri Garr, Billa Murraya, Geenę Davis i nie tylko.

Aby przybliżyć nieco fabułę, Tootsie opowiada historię Michaela Dorseya, bezrobotnego aktora, który zmienia się w aktorkę Dorothy Michaels, aby zdobyć rolę. To, co miało być krótkotrwałą rolą, zamienia się w długoterminowy kontrakt, a komplikacje pojawiają się, gdy Michael zakochuje się w swojej koleżance z obsady Julie, która nie ma pojęcia o prawdziwej tożsamości Dorothy.

Podobnie jak wiele świetnych filmów przed nim (Aladyn, Newsies, Producenci), Tootsie został niedawno zaadaptowany na Broadwayu jako komedia muzyczna. Trafił na scenę w kwietniu ubiegłego roku i już zdobył nagrodę Tony dla najlepszego nowego musicalu. Zenni cieszy się, że może być częścią akcji, dostarczając okulary dla obsady serialu, w tym charakterystyczne czerwone oprawki noszone przez główną bohaterkę Tootsie, Dorothy, graną przez zdobywcę nagrody Tony Santino Fontanę.

Nasza kolekcja Tootsie Musical będzie dostępna online jeszcze tego lata i będzie zawierać te same style, które były noszone na scenie przez bohaterów serialu.

A dla wszystkich fanów teatru, oto kilka ciekawostek z Broadwayu (zalecamy ich zapamiętanie, mogą pomóc w wygraniu biletów na Tootsie na Broadwayu!):

  • Aby zostać uznanym za "na Broadwayu", teatr musi pomieścić co najmniej 500 widzów.

  • Istnieje 40 teatrów na Broadwayu, ale tylko 4 są faktycznie na Broadwayu w Nowym Jorku: The Marquis (46th Street), The Palace (47th Street), The Winter Garden (50th Street) i The Broadway (53rd Street).

  • Każdego roku ponad 14 milionów ludzi ogląda przedstawienia na Broadwayu.

  • Król Lew Disneya jest pierwszym przedstawieniem na Broadwayu, które osiągnęło przychód w wysokości 1 miliarda dolarów.

  • Większość teatrów na Broadwayu pomija rząd "I" w swoich miejscach siedzących - aby uniknąć pomyłki z numerem jeden.

Daniel Podsiadło

Konsultant