Mamy patent na zdrowe oczy!

Eyeglasses And Allergies: Jak zdobyć hipoalergiczne okulary

21 sierpnia 2022

Źródło obrazu: gohealth.com

Czy wiesz, że można mieć alergiczną reakcja na okulary? Często osoby, które nie mogą nosić żadnej metalowej biżuterii, innej niż wysokiej jakości srebro lub złoto, doświadczają reakcji skórnych na niektóre metalowe okulary.

Objawy reakcji alergicznej na okulary

Objawy alergii na materiał w okularach różni się od osoby do osoby. W niektórych przypadkach może pojawić się punktowa wysypka w kształcie maski wokół oczu. U osób uczulonych na nikiel lub inne metale może wystąpić przebarwienie skóry i/lub swędzenie, podczas gdy u innych pojawiają się pęcherze, czerwone owrzodzenia w miejscach, gdzie okulary dotykają skóry.

Okulary hipoalergiczne

Jeśli metal i/lub inne materiały, z których wykonane są okulary, wywołują u Ciebie kontaktowe zapalenie skóry - czyli podrażnienie skóry spowodowane kontaktem z określonymi sprawcami - poszukaj okularów wykonanych z materiałów hipoalergicznych. Hipoalergiczne oprawki metalowe składają się z wysokiej jakości materiałów, takich jak tytan, stal nierdzewna, srebro lub złoto. Pamiętaj, aby szukać czystego tytanu, ponieważ stop tytanu (znany również jako "tytan z pamięcią") zawiera mieszankę metali, które mogą powodować wrażliwość skóry.

Inną hipoalergiczną opcją jest wybór plastikowych oprawek, takich jak octan, który jest wykonany z plastiku pochodzenia roślinnego, który jest mocny, elastyczny i wygodny w noszeniu. Dodatkową zaletą jest to, że oprawki z octanu są znane z żywych kolorów i wzorów - więc styl nie będzie problemem!

Zenni posiada duży wybór modnych, hipoalergicznych oprawek, takich jak te przedstawione poniżej:

Jeśli zauważyłeś, że Twoje dziecko ma reakcję alergiczną na swoje okulary, wybierz plastikowe oprawki, które nie zawierają metalowych części, takie jak nasze dziecięce oprawki elastyczne.

Jeśli uważasz, że możesz mieć alergię na metal, zalecamy skonsultowanie się z lekarzem lub okulistą w celu przeprowadzenia odpowiednich testów. Ważne jest, aby wiedzieć, jaki dokładnie metal lub inna substancja powoduje reakcję skórną, aby można było uniknąć kontaktu z nią.

Daniel Podsiadło

Konsultant