Mamy patent na zdrowe oczy!

Jak rozpoznać fałszywe Ray-Bany

27 maja 2021

Ray-Bans to jedna z najbardziej popularnych marek okularów przeciwsłonecznych na świecie, jeśli chodzi o imitacje. Ale czy byłbyś w stanie rozpoznać parę fałszywych Ray-Banów? Nauczymy Cię, jak to zrobić.

Ray-Ban został założony przez amerykańską firmę Bausch & Lomb w 1936 roku i od tego czasu stał się nazwą domową najbardziej znaną z modeli Wayfarer i Aviator.

W związku z tym, że marka ta jest popularnym wyborem okularów przeciwsłonecznych, nie jest zaskoczeniem, że wielu nierzetelnych sprzedawców próbuje sprzedawać podróbki Ray-Banów jako prawdziwy produkt. Nie obawiaj się, są sposoby, aby stwierdzić, czy Twoje Ray-Bany są prawdziwe, czy podrobione.

Przeczytaj nasz przewodnik, aby upewnić się, że nie wpadniesz w pułapkę i jak rozpoznać, że para Ray-Banów jest podrobiona.

 

Jak rozpoznać, czy prawdziwe Ray-Bany są podrobione?

Jakość

Ręcznie robione we Włoszech, oryginalne Ray-Bany są wyjątkowej jakości i wykonane z wysokiej jakości materiałów. Od wykończenia wokół zawiasów po wagę materiału, będziesz w stanie rozpoznać, czy Ray-Bany są prawdziwe, czy nie, na podstawie tych najwyższej jakości szczegółów. Modele takie jak Wayfarer są produkowane z formy i wycinane z bloku acetatu, a następnie ręcznie polerowane. Materiał acetatowy jest gładki i bezszwowy, co dowodzi jego jakości.

okulary

Możesz to sprawdzić, przesuwając palcem po ramionach oprawek okularów. Jeśli ramiona oprawek są poszarpane lub szorstkie, Ray-Bany mogą być fałszywe.

 

Soczewki

Soczewki w okularach przeciwsłonecznych Ray-Ban są również doskonałej jakości. Szklane soczewki znajdują się w większości modeli. Jednak niektóre z nowszych projektów są wykonane z innych materiałów.

Prawdziwe Ray-Bany będą miały "RB" i logo Ray-Ban wyryte na soczewkach. Soczewki polaryzacyjne Ray-Ban będą miały wytrawiony napis "Ray-Ban P" w górnym rogu soczewki.

Jeśli tego brakuje, prawie na pewno są to podróbki. Oryginalne soczewki Ray-Ban nie rysują się tak łatwo jak podróbki, które często korzystają z tanich powłok lub kolorowych folii.

 

Zawiasy

Zawiasy w oryginalnych okularach przeciwsłonecznych Ray-Ban również będą dobrej jakości. Będą one wykonane z solidnego metalu i bezpiecznie przykręcone do oprawki okularów za pomocą dwóch metalowych nitów z przodu i dwóch z boku.

Słabej jakości zawiasy w podróbkach nie będą tak dobrze przymocowane do ramki, a nawet mogą być na nich widoczne ślady kleju lub stopionego plastiku.

 

Noski

Prawdziwe okulary przeciwsłoneczne Ray-Ban mają plastikowe noski z logo Ray-Ban wytłoczonym w środku. Noski w metalowych Ray-Banach będą przezroczyste lub w kolorze jasnej brzoskwini.

 

Jak rozpoznać podróbki okularów przeciwsłonecznych Ray-Ban?

Oryginalne okulary przeciwsłoneczne Ray-Ban będą miały wytrawiony napis "RB" w rogu lewej soczewki, aby udowodnić ich autentyczność. Jeśli brakuje tego wytrawiania, jest ono niskiej jakości lub namalowane na okularach, będą one fałszywe.

Inne znaki, które pozwalają rozpoznać fałszywą parę Ray-Banów, to opakowanie i sposób, w jaki są one zapakowane do wysyłki. Informacje na etykiecie powinny odpowiadać okularom przeciwsłonecznym i powinny one być zapakowane w pudełko z dużą białą etykietą wysyłkową. Autentyczne Ray-Bany będą dostarczane z małą książeczką, wydrukowaną bezbłędnie na najwyższej jakości papierze.

Czy Ray-Bany są dostarczane z etui?

Do prawdziwych okularów przeciwsłonecznych Ray-Ban dołączone jest oficjalne etui Ray-Ban, które zapewnia ich ochronę. Chociaż różne modele mają różne futerały, większość z nich jest chroniona w czarnym lub brązowym skórzanym etui. Ćwiek na etui będzie zawierał logo Ray-Ban, szczegół, którego często brakuje na podróbkach. Prawdziwe Ray-Bany posiadają również markową ściereczkę do czyszczenia wraz z futerałem.

Sprawdź numer seryjny Ray-Ban

Numer modelu na parze prawdziwych okularów przeciwsłonecznych Ray-Ban znajduje się wewnątrz lewego zausznika okularów. Będzie się on zaczynał od RB i będzie wyraźnie wytrawiony i odpowiednio wyśrodkowany i wyrównany z ramieniem. To samo dotyczy prawego ramienia, na którym znajduje się napis "Made in Italy" oraz znak CE.

Poza potwierdzeniem autentyczności, znak CE gwarantuje również, że okulary przeciwsłoneczne mogą zapewnić odpowiednią ochronę przed promieniowaniem UV. Ważne jest, aby pamiętać, że podrobione Ray-Bany nie zapewniają żadnej ochrony przed promieniowaniem UV, co może spowodować poważne uszkodzenie oczu.

Numery seryjne i produkcyjne powinny być takie same jak te na opakowaniu. Jeśli tak nie jest, to okulary Ray-Ban są najprawdopodobniej podrobione.

Jedynym wyjątkiem, w którym okulary nie mają tej cechy i są oryginalne, są modele takie jak Aviator, które mają cienkie ramiona.

Gdzie kupić Ray-Bany?

Uważaj na to, gdzie kupujesz swoje okulary przeciwsłoneczne Ray-Ban. Powinieneś kupować Ray-Bany tylko od zarejestrowanego sprzedawcy, który posiada licencję na sprzedaż oryginalnych Ray-Banów.

Dlaczego okulary przeciwsłoneczne Ray-Ban są tak drogie?

Jakość okularów Ray-Ban znajduje odzwierciedlenie w cenie, która niektórym może wydawać się dość wysoka. Z tego powodu może Cię kusić, aby kupić podróbki Ray-Banów ze względu na ich niższą cenę. Ostrzegamy jednak, że jeśli cena jest zbyt dobra, aby mogła być prawdziwa, to z pewnością okaże się, że tak właśnie jest.

Niższa cena będzie odzwierciedlona w niższej jakości produktu wykonanego z gorszych materiałów. Prawdziwe okulary przeciwsłoneczne Ray-Ban nie są tanie, ale na pewno będą Ci służyć i chronić Cię przed szkodliwymi promieniami UV. Są one również ponadczasowym elementem mody, który będziesz mógł nosić przez wiele lat. Jeśli odpowiednio o nie zadbasz, prawdziwa para Ray-Banów nigdy nie wyjdzie z mody.

Daniel Podsiadło

Konsultant