Mamy patent na zdrowe oczy!

Jakie soczewki fotochromowe powinienem wybrać?

23 marca 2022

Jeśli nosisz okulary korekcyjne i ciągle zdarza Ci się zostawiać okulary przeciwsłoneczne w domu lub zgubić je, soczewki fotochromowe mogą być dla Ciebie świetnym rozwiązaniem.

Co to są soczewki fotochromowe?

Soczewki fotochromowe są przezroczyste w pomieszczeniach i automatycznie przyciemniają się w świetle słonecznym, dzięki czemu możesz nosić okulary i okulary przeciwsłoneczne dwa w jednym. Oferujemy następujące soczewki fotochromowe: Soczewki fotochromowe Zenni, Soczewki fotochromowe Blokz™ z niebieskim blokerem, Soczewki fotochromowe Transitions® oraz Soczewki fotochromowe Vision Ease LifeRx®.

Najczęściej zadawane pytania

Poniżej znajdują się najczęściej zadawane pytania dotyczące soczewek fotochromowych, które otrzymujemy od klientów. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej i określić, który typ soczewek fotochromowych będzie najlepiej odpowiadał Twoim potrzebom.

Jaka jest różnica pomiędzy poliwęglanowymi soczewkami fotochromowymi a zwykłymi soczewkami fotochromowymi?

Poliwęglanowe soczewki fotochromowe są bardziej odporne na uderzenia niż zwykłe soczewki fotochromowe. Poliwęglanowe soczewki fotochromowe Vision Ease LifeRx® są dobrym wyborem dla dzieci i osób noszących okulary bez obręczy.

Po jakim czasie soczewki fotochromowe zmieniają się z bezbarwnych na barwione?

Soczewki fotochromowe Transitions® VII potrzebują od 35 sekund do jednej minuty, aby w pełni ściemnieć, natomiast soczewki fotochromowe Zenni i Vision East LifeRx® potrzebują średnio kilku minut.

Czy wszystkie soczewki fotochromowe ciemnieją tak samo?

Ważne jest, aby zauważyć, że wszystkie soczewki fotochromowe zazwyczaj nie ciemnieją we wnętrzach samochodów ze względu na ochronę przed promieniowaniem UV na przednich szybach i oknach. W Zenni przetestowaliśmy wszystkie oferowane soczewki fotochromowe w naszym laboratorium optycznym i stwierdziliśmy, że:

  • Soczewki fotochromowe Transitions® VII są nieco ciemniejsze niż soczewki fotochromowe Zenni i aż do 25% ciemniejsze niż poliwęglanowe soczewki fotochromowe Vision Ease LifeRx®. Poziomy przyciemnienia mogą się zmieniać w zależności od pogody lub temperatury.
  • Szare i brązowe soczewki fotochromowe Transitions® VII przyciemniają się w zakresie 60%-80% w jasnym świetle słonecznym.
  • Szare i brązowe soczewki fotochromowe marki Zenni oraz szare soczewki fotochromowe Zenni Blokz™ przyciemniają się w zakresie 50%-70% w pełnym słońcu.
  • Poliwęglanowe soczewki fotochromowe Vision Ease LifeRx® w kolorze szarym i brązowym przyciemniają się do około 35-55% w jasnym świetle słonecznym.

Jaka jest dodatkowa korzyść z użytkowania soczewek fotochromowych Zenni Blokz?

Soczewki fotochromowe Zenni Blokz™ są wygodnym rozwiązaniem typu all-in-one dla osób, które chcą mieć ochronę niebieskich soczewek blokujących zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz.

Ile kosztują soczewki fotochromowe?

Dla soczewek jednoogniskowych, Soczewki fotochromowe Zenni wahają się od 29,00$ do 59,95$, w zależności od indeksu soczewki i dodatków, które możesz wybrać. Cena poliwęglanowych soczewek fotochromowych Vision Ease LifeRx® wynosi 66,00 USD, a cena soczewek fotochromowych Transitions® VII wynosi od 69,00 USD do 169,00 USD, w zależności od indeksu soczewki. Istnieje również dodatkowa opłata za soczewki progresywne.

Jaki indeks soczewki jest dostępny dla każdego typu soczewek fotochromowych?

  • Soczewki fotochromowe Zenni są dostępne w wersji 1.61.
  • Soczewki fotochromowe Zenni Blokz™ dostępne są w wersji 1.61 i 1.67.
  • Soczewki fotochromowe Vision Ease LifeRx® dostępne są w rozmiarze 1.59 (poliwęglan)
  • Soczewki Transitions® VII są dostępne w rozmiarach 1.50, 1.61 i 1.67.

Jakie kolory są oferowane w soczewkach fotochromowych?

Szary:
Zenni fotochromowe (również dla soczewek dwuogniskowych)
Zenni Blokz™ fotochromowe
Transitions® VII (indeks 1.50/1.61/1.67)

Bursztynowe:
Fotochromowe Zenni

Brązowe:
Vision Ease LifeRx® poliwęglan fotochromowy
Transitions® VII (indeks 1.50)

Soczewki fotochromowe przyciemniają się w jasnym świetle słonecznym, dlatego ich barwa i głębia koloru zmienia się w zależności od warunków oświetlenia słonecznego. Niektóre soczewki fotochromowe mogą wydawać się mieć lekkie zabarwienie bazowe lub może się ono pojawić po dłuższym czasie użytkowania.

Czy soczewki fotochromowe są dostępne dla okularów progresywnych i bifokalnych?

Standardowe soczewki progresywne można zamówić z dowolną soczewką fotochromową (soczewki progresywne dla przestrzeni roboczej nie są dostępne z soczewkami fotochromowymi). Dla bifokali dostępne są tylko soczewki fotochromowe 1.57 Zenni.

Dowiedz się więcej o ofercie Zenni w zakresie okularów przeciwsłonecznych na receptę.

Daniel Podsiadło

Konsultant