Mamy patent na zdrowe oczy!

Kolor Roku 2022 wg Pantone: Very Peri

23 marca 2022

Nadszedł najwspanialszy czas w roku - i nie, nie mówimy tu tylko o okresie świątecznym. Grudzień to także czas, kiedy Pantone Color Institute ogłasza swój Kolor Roku. A więc, co 2022 ma dla nas w zanadrzu?

Zupełnie nowy kolor

Kolorem Roku 2022 ogłoszonym przez Pantone jest Very Peri, barwinkowy odcień, który łączy w sobie spokojny błękit z energetycznym akcentem czerwieni. Tak się składa, że odcień ten jest zupełnie nowym dodatkiem do biblioteki kolorów Pantone, co sprawia, że firma po raz pierwszy stworzyła kolor zamiast używać odcienia z istniejącego wcześniej archiwum.

"Jest to dosłownie najszczęśliwszy i najcieplejszy ze wszystkich odcieni niebieskiego" - powiedziała Leatrice Eiseman, Dyrektor Wykonawczy Pantone Color Institute.

Według Pantone, Very Peri jest zainspirowany rosnącą społecznością artystyczną w przestrzeni cyfrowej i grach (jako oficjalne okulary Call of Duty League, wiemy co nieco o grach!). Kolor ten symbolizuje również pomysłowość i przekraczanie granic rzeczywistości.

Everywear inspirowany Very Peri

Ponieważ Very Peri jest zupełnie nowym kolorem, nie zobaczysz żadnych akcesoriów w tym kolorze. dokładny odcieniu. Ale to nie musi Cię powstrzymać przed wprowadzeniem barwinku do swojej garderoby. Oto kilka oprawek inspirowanych kolorem Peri, które wprowadzą Cię w radosny nastrój na powitanie 2022 roku.

Przeczytaj nasze blogi na temat poprzednich Kolorów Roku Pantone: Ultimate Gray i Illuminating, Klasyczny błękit, Living Coraloraz Ultra Violet.

Daniel Podsiadło

Konsultant