Mamy patent na zdrowe oczy!

Najlepsze porady dotyczące pielęgnacji oczu dla mężczyzn

19 stycznia 2021

Chroń swoje oczy przed promieniami UV

Wszyscy uwielbiamy piękne słoneczne dni, ale kiedy pogoda się ociepla, musimy pamiętać o ochronie naszych oczu przed niebezpiecznymi promieniami UV i odblaskami od powierzchni odbijających światło. Wiele soczewek kontaktowych posiada filtry UV, ale to nie wystarczy, aby całkowicie ochronić oczy przed słońcem, dlatego też musisz nosić okulary przeciwsłoneczne.

Oferujemy szeroki wybór męskich okularów przeciwsłonecznych, od tanich marek, takich jak Superdry, do marek z wyższej półki, takich jak Gucci i Ray-Ban. Miłośnicy sportu mogą wybierać spośród Nike, Dunlop i Oakley, aby nosić je podczas wzmożonej aktywności. Wiele marek na naszej stronie oferuje również okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją, aby jeszcze lepiej chronić oczy przed odblaskami.

Regularnie badaj swoje oczy

Regularne badania wzroku to pierwszy krok do ochrony zdrowia Twoich oczu. Powinieneś badać wzrok raz na dwa lata lub gdy zauważysz zmiany w stanie zdrowia Twoich oczu. Jeśli zdecydujesz się na noszenie soczewek kontaktowych, ważne jest, aby wiedzieć, że optyk musi podać Ci receptę po zakończeniu dopasowania. Soczewki możesz kupić gdziekolwiek chcesz, ale zawsze taniej jest kupić je przez internet. Feel Good Contacts oferuje najlepsze ceny online i 10% zniżki na pierwsze zamówienie. Możesz również zamówić soczewki bezpośrednio z naszej aplikacji mobilnej. Dokonaj zakupu w podróży i za pomocą kilku kliknięć.

Rzuć palenie

Palenie ma wiele negatywnych skutków dla naszego zdrowia, od raka płuc, przez zatkane tętnice, po zapalenie oskrzeli i choroby serca. Jaki wpływ ma palenie na zdrowie naszych oczu? Badania wykazały, że osoby intensywnie palące (15 lub więcej papierosów dziennie) mają prawie dwukrotnie większe szanse na zachorowanie na zaćmę. Choroba ta powoduje mętną narośl na oku, która wpływa na ostrość widzenia.

Istnieje również silny związek między paleniem a wysokim ciśnieniem krwi - prawdopodobnie z powodu odkładania się tłuszczu w tętnicach - oraz cukrzycą. Wszystkie te czynniki są czynnikami ryzyka jaskry, czyli przypadkowego rozpadu komórek budujących nerw w oku odpowiedzialny za przesyłanie informacji wizualnych do nerwu wzrokowego w mózgu. Ponieważ proces ten przebiega stopniowo, wielu chorych na jaskrę nie wie, że to się dzieje, dopóki nie dojdzie do znacznego uszkodzenia wzroku.

Palacze są również trzy do czterech razy bardziej narażeni na rozwój zwyrodnienia plamki żółtej związanego z wiekiem (ADM). Choroba ta dotyka głównie siatkówki i powoduje utratę zdolności widzenia kontrolnego, co sprawia, że czytanie i dostrzeganie drobnych szczegółów staje się coraz trudniejsze.

Jedz pokarmy, które sprzyjają zdrowiu oczu

Niestety, mitem jest, że marchew może dosłownie pomóc Ci zobaczyć w ciemności, ale zawierają one elementy, które promują silne zdrowie oczu. Marchew zawiera witaminę A i beta karoten. Witamina A odgrywa istotną rolę w procesie widzenia. Jest ona składnikiem białka zwanego rodopsyną, które pomaga siatkówce oka absorbować światło. Słodkie ziemniaki są również bogate w witaminę A i beta karoten.

Zielone warzywa liściaste, takie jak szpinak, jarmuż i kolard są również bogate w luteinę i zeaksantynę, które są fantastycznym źródłem witaminy C. Owoce krytyczne, takie jak cytryny, organy i grejpfruty również zawierają witaminę C. Witamina C jest przeciwutleniaczem, który pomaga zwalczać uszkodzenia oczu związane z wiekiem.

Jako zdrowsza alternatywa dla czekoladek i słodyczy, przejdź do wysyłania takich jak nasiona konopi, nasiona lnu i nasiona chia. Są one bogate w kwasy omega-3 i są bardzo bogatym źródłem witaminy E.

Chroń swoje oczy podczas pracy

Długie godziny spędzone przed ekranem mogą również prowadzić do suchego oka. Kiedy skupiasz się na ekranie komputera, rzadziej mrugasz, co oznacza, że Twoje oczy nie otrzymują regularnego nawilżenia.

Suchość oka może być również spowodowana silną klimatyzacją w środowisku biurowym i odwodnieniem. Możesz nie być w stanie zmienić klimatyzacji, jeśli pracujesz w dużym biurze, ale możesz zwiększyć spożycie wody i utrzymywać swoje ciało tak nawodnione, jak to możliwe, możesz również użyć kropli do oczu, aby uzupełnić wilgoć w oczach. Krople do oczu Blink Intensive są jedną z najbardziej popularnych opcji i są również dostępne w wygodnych fiolkach, które łatwo zmieszczą się w plecaku lub kieszeni.

Warto również rozważyć przestrzeganie zasady 20-20-20. Spopularyzowana przez dr Jeffa Anshella, nakazuje ona, aby co 20 minut patrzeć na coś oddalonego o 20 stóp przez 20 sekund w celu zmniejszenia zmęczenia oczu, które może przyczynić się do zespołu suchego oka.

Daniel Podsiadło

Konsultant