Mamy patent na zdrowe oczy!

Najlepsze szkoły dla studiów w zakresie okulistyki

6 sierpnia 2022

Źródło obrazu: University of Alabama at Birmingham

W związku z rosnącą liczbą miejsc pracy w branży okulistycznej, teraz jest świetny czas na rozpoczęcie kariery w tej branży. Według U.S. Bureau of Labor Statistics (BLS), krajowy wzrost zatrudnienia wynosi średnio 5%. Miejsca pracy dla optyków rosną o 7%, a perspektywy dla optometrystów podwajają się, więc studenci mogą być pewni, że w przyszłości nie zabraknie miejsc pracy.

Jednak przy rosnących stawkach czesnego i szkolnictwie wyższym droższym niż kiedykolwiek, dążenie do doktoratu może nie być najlepszą opcją dla Ciebie. Na szczęście nie wszystkie kariery związane z opieką nad oczami są kosztowne pod względem długości i czesnego. Zbadaliśmy różne ścieżki kariery i opcje stopni, aby znaleźć najlepsze wybory dla szkolnictwa.

Wybór najlepszej szkoły

Podczas realizacji edukacji, aby przygotować się do kariery w opiece nad oczami, istnieje wiele opcji. Niektóre szkoły oferują stopnie stowarzyszone, aby stać się optykiem lub technikiem okulistycznym, podczas gdy inne oferują stopnie w nauce widzenia i stopnie przedmedyczne, które przygotowują studentów do udanej ścieżki do optometrii lub okulistyki.

Użyliśmy BLS, the Integrated Postsecondary Education Data System (IPEDS), oraz College Scorecard bazy danych, aby zebrać informacje o najlepszych szkołach. Następnie użyliśmy następujących metryk, aby stworzyć listę szkół wyższych i uniwersytetów, które przyznają stopnie naukowe w tematach związanych z opieką nad oczami:

 • Koszty czesnego.
 • Mediana BLS dla danego stanu w odpowiednich rolach zawodowych
 • Średnie zarobki 6 lat po zapisie na szkołę
 • Średnie zarobki 10 lat po zapisie na szkołę
Źródło obrazu: Amerykańskie Stowarzyszenie Optometryczne

Najlepsze szkoły dla osób z dyplomem ukończenia studiów

Stworzyliśmy listę 20 najlepszych szkół, które dają studentom najlepszą wartość w dążeniu do kariery w opiece nad oczami jako optyk lub technik okulista poprzez stopień stowarzyszony.

 1. San Jacinto Community College - Teksas
 2. Broward College - Floryda
 3. Casper College - Wyoming
 4. Renton Technical College - Waszyngton
 5. Instytut Technologii Benjamina Franklina - Massachusetts
 6. Uniwersytet Indiana - Indiana
 7. Raritan Valley Community College - New Jersey
 8. College of Southern Nevada - Nevada
 9. Florida State College at Jacksonville - Floryda
 10. Camden County College - New Jersey
 11. Hillsborough Community College - Floryda
 12. Portland Community College - Oregon
 13. Northwest College - Wyoming
 14. Triton College - Illinois
 15. CUNY New York City College of Technology - Nowy Jork
 16. Henry Ford College - Michigan
 17. Middlesex Community College - Connecticut
 18. Palm Beach State College - Floryda
 19. Erie Community College - Nowy Jork
 20. Goodwin College - Connecticut

Porównanie najlepszych szkół dla Associate's Degree in Eye Care

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o najlepszych 20 szkołach oferujących stopnie stowarzyszone w dziedzinie opieki nad oczami i co czyni je wyjątkowymi, a także dobre opcje dotyczące najlepszego stosunku jakości do ceny.

San Jacinto Community College kończy się na pierwszym miejscu w rankingu zarówno w stanie i poza stanem potencjalnych studentów. Z siedzibą w pobliżu Houston, studenci mogą korzystać z niskiego czesnego i wysokich oczekiwanych zarobków po ukończeniu z AAS w Eye Care Technology. Akredytowany program przygotowuje studentów poprzez połączenie klasy z ćwiczeniami laboratoryjnymi i zewnętrznymi instrukcjami klinicznymi w wiodących klinikach okulistycznych.

Broward College jest dużym publicznym college'em w rejonie Miami z 100% wskaźnikiem akceptacji. Kończą się one w rankingu drugim dla in-state i out-of-state studentów i udanych absolwentów można oczekiwać, aby mieć ich AAS w Vision Care w tak mało jak 18 miesięcy po zapisaniu. Program nauczania szkoli studentów w technikach laboratoryjnych i wstępnym badaniu.

Casper College jest małym publicznym college'em oferującym studentom program pre-optometrii na poziomie stowarzyszonym, który obejmuje podstawowe kursy do przeniesienia do instytucji czteroletniej. Studenci uzyskają wgląd w kariery opieki nad oczami i będą przygotowani do egzaminu ABO-NCLE. Chociaż Wyoming nie wymaga, aby optycy byli licencjonowani, wymagania będą ustalane przez pracodawców, a dobrze przygotowani absolwenci będą mieli przewagę konkurencyjną.

RTC to mała publiczna uczelnia w rejonie Seattle ze 100% wskaźnikiem akceptacji. Renton Tech oferuje studentom kompleksowy program asystenta okulistycznego, który łączy wykłady w klasie z doświadczeniem laboratoryjnym, dzięki czemu studenci mogą czuć się dobrze przygotowani do siedzenia krajowego egzaminu certyfikacyjnego dla asystentów okulistycznych po ukończeniu studiów.

Benjamin Franklin Institute of Technology oferuje konkurencyjny program optyczny, a szkoła szczyci się 95% wskaźnikiem zatrudnienia absolwentów w dziedzinie okulistyki. Jest to jedyny college w Massachusetts oferujący program optyki i optycy w MA zarabiają 20% więcej niż średnia krajowa płaca optyka.

Indiana University's School of Optometry oferuje studentom możliwość uzyskania stopnia stowarzyszonego w technologii optometrycznej i optyce. Pomyślne ukończenie programu daje studentom doskonały punkt wejścia w dziedzinie opieki nad oczami, a studenci mogą również zdecydować się na ukończenie studiów licencjackich i ubiegać się o ukończenie ich Doctor of Optometry w tej samej instytucji.

Program okulistyczny Raritan Val przygotowuje studentów do kariery w złożonej dziedzinie, łącząc program nauczania anatomii, optyki, biznesu i pracy laboratoryjnej. Raritan Valley ma tętniący życiem kampus w New Jersey i został uznany w kraju za swoje innowacyjne inicjatywy w zakresie uczenia się i różnorodności.

Studenci decydujący się na uczęszczanie do CSN otrzymają rzeczywiste szkolenie poprzez program technik okulistycznych i będą przygotowani do egzaminu ABO-NCLE. Chociaż program jest ograniczony, studenci otrzymają również trzy certyfikaty umiejętności po ukończeniu.

FSC w Jacksonville jest średniej wielkości publiczną uczelnią oferującą szereg stopni. Instytucja oferuje technikę okulistyczną associate in science degree, która daje studentom dobrze zaokrąglone doświadczenie z obu edukacji i kursów technicznych, jak również doświadczenie w lokalnych klinikach.

Camden County College to średniej wielkości szkoła z siedzibą w New Jersey i znajduje się w pobliżu Filadelfii. Oferują one stopień stowarzyszony w technologii okulistyki, która miesza praktyczne doświadczenie laboratoryjne z wykładami, aby przygotować studentów do konkurencyjnej kariery.

Studenci, którzy chcą realizować stopień technologii zarządzania optycznego, mogą ubiegać się o Hillsborough Community College, zróżnicowaną szkołę w Tampie z długą historią pomagania studentom w postępie w wybranej karierze i przygotowaniu do dalszych kwalifikacji edukacyjnych.

Portland Community College to duża uczelnia publiczna, która oferuje dwa stopnie stowarzyszone w zakresie opieki nad oczami w optyce lub okulistycznej technologii medycznej. Programy o ograniczonym dostępie dają kandydatom przewagę konkurencyjną, a 100% studentów zdaje egzamin na certyfikowanego technika okulistycznego po ukończeniu studiów. PCC szczyci się wysokim wskaźnikiem umieszczenia studentów w ciągu zaledwie trzech miesięcy od ukończenia studiów i mają 20-letnią historię sukcesu.

Studenci, którzy mogą być patrząc na dalszą karierę w branży opieki nad oczami może rozpocząć się od stopnia stowarzyszonego w pre-optometrii w Northwest College. Kursy wymagane będą równoległe do tych znalezionych w instytucjach czteroletnich dla łatwych transferów, jeśli studenci zdecydują się kontynuować edukację. Northwest jest małym publicznym college'em ze 100% wskaźnikiem akceptacji.

Triton College oferuje akredytowany program technik okulistycznych dla studentów pragnących realizować stopień stowarzyszony w dziedzinie opieki nad oczami. Studenci mogą korzystać z małych klas, wykwalifikowanych wykładowców i praktycznego doświadczenia laboratoryjnego, aby dać im przewagę konkurencyjną po ukończeniu studiów.

Stopień asystenta City Tech w zakresie dozowania okulistycznego przygotowuje absolwentów do egzaminu licencyjnego w stanie Nowy Jork i kariery w opiece nad wzrokiem. Program nauczania łączy w sobie wymagające kursy z doświadczeniem laboratoryjnym, aby przygotować studentów do rzeczywistych wyzwań w dziedzinie opieki nad wzrokiem.

Henry Ford College oferuje jedyny akredytowany program technik okulistycznych w Michigan. Program daje studentom solidne podstawy umiejętności i wiedzy, aby odnieść sukces w zdawaniu certyfikowanego egzaminu technika okulistycznego po ukończeniu studiów z praktyczną nauką i wspaniałym wydziałem.

Middlesex Community College oferuje studentom unikalny stopień opieki nad oczami poprzez ich okulistyczny program projektowania i wydawania. Program ten daje studentom zainteresowanym zostaniem optykami przewagę konkurencyjną ze 100% wskaźnikiem zdawalności dla studentów przystępujących do egzaminu ABO-NCLE.

Palm Beach State's okulistyczny stopień medyczny jest oferowany studentom wraz z nowo wybudowanym centrum edukacyjnym z najnowocześniejszą okulistyczną salą egzaminacyjną. Studenci będą korzystać z nauki na najnowszej technologii, dając im przewagę konkurencyjną po ukończeniu studiów.

Erie Community College oferuje studentom stopień stowarzyszony w zakresie dozowania okulistycznego. Program nauczania przygotuje absolwentów do wykonywania zaleceń dotyczących ramek i soczewek, wykrywania nieprawidłowości w receptach oraz wykonywania podstawowych procedur okulistycznych. Studenci będą dobrze przygotowani do podjęcia egzaminów ABO-NCLE i wszelkich państwowych egzaminów licencyjnych przed dołączeniem do siły roboczej.

Studenci w Goodwin College mogą korzystać z małych rozmiarów klasy podczas realizacji stopnia w technologii opieki wzrokowej. Szkoła może poszczycić się najnowocześniejszymi szkoleniami i laboratoriami oraz 100% wskaźnikiem zatrudnienia po ukończeniu studiów, co czyni Goodwin dobrą opcją dla studentów wchodzących w konkurencyjną branżę.

Należy pamiętać, że stopień stowarzyszony nie daje automatycznie jednostkom możliwości pracy jako optyk lub technik okulistyczny. Niektóre stany wymagają, aby absolwenci przystąpili do egzaminu certyfikacyjnego przed rozpoczęciem zatrudnienia. American Board of Opticianry i National Contact Lens Examiners są doskonałym źródłem do znalezienia dalszych informacji na temat wymagań państwowych.

Top Best Value Szkoły dla Optometrystów

Przyjrzeliśmy się programom doktorów optometrii (O.D) oferowanym w USA i uszeregowaliśmy dziesięć najlepszych szkół pod względem wartości dla studentów, korzystając z powyższych kryteriów.

 1. Uniwersytet Kalifornijski-Berkeley
 2. Southern College of Optometry
 3. Zachodni Uniwersytet Nauk o Zdrowiu
 4. Midwestern University-Glendale Arizona College of Optometry
 5. New England College of Optometry
 6. Uniwersytet Alabama w Birmingham - Alabama
 7. Uniwersytet Stanowy Ferris
 8. Uniwersytet MCPHS
 9. SUNY College of Optometry
 10. Midwestern University-Downers Grove

Ponieważ kryteria O.D. wymagają od studentów posiadania tytułu licencjata, wiele szkół oferuje program licencjacki pre-optometrii, aby przyspieszyć kwalifikujących się absolwentów do doktoratu. Chociaż istnieje niewiele szkół oferujących programy optometrii, większość szkół oferuje stopień pre-med lub nauki dla każdego studenta, który nie w pełni zobowiązał się do realizowania stopnia w dziedzinie opieki nad oczami.

Daniel Podsiadło

Konsultant