Mamy patent na zdrowe oczy!

Pantone's 2022 Color of the Year: Very Peri

5 października 2022

To najwspanialszy czas w roku - i nie, nie mówimy tylko o sezonie świątecznym. Grudzień to również czas, kiedy Pantone Color Institute ogłasza swój Kolor Roku. Co więc ma dla nas w zanadrzu rok 2022?

Zupełnie nowy kolor

Kolorem Roku 2022 według Pantone jest Very Peri, barwinkowy odcień, który łączy w sobie spokojny błękit z energiczną nutą czerwieni. Tak się składa, że odcień ten jest zupełnie nowym dodatkiem do biblioteki kolorów Pantone, co sprawia, że firma po raz pierwszy stworzyła kolor zamiast używać odcienia z istniejącego wcześniej archiwum.

"Jest to dosłownie najszczęśliwszy i najcieplejszy ze wszystkich odcieni niebieskiego" - powiedziała dyrektor wykonawczy Pantone Color Institute, Leatrice Eiseman.

Według Pantone, Very Peri jest inspirowany przez rosnącą społeczność artystyczną w przestrzeni cyfrowej i gier (jako oficjalne okulary ligi Call of Duty, wiemy co nieco o grach!). Kolor ten reprezentuje również pomysłowość i rozciąganie granic rzeczywistości.

Everywear zainspirowany przez Very Peri

Ponieważ Very Peri jest nowym kolorem, nie zobaczysz żadnych akcesoriów w tym kolorze. dokładnie w tym samym odcieniu. Ale to nie musi Cię powstrzymać przed wprowadzeniem barwinka do swojej garderoby. Oto kilka oprawek inspirowanych kolorem peryferyjnym, które wprowadzą Cię w radosny nastrój, gdy będziemy witać rok 2022.

Przeczytaj nasze blogi na temat poprzednich Kolorów Roku Pantone: Ultimate Gray i Illuminating, Klasyczny błękit, Living Coraloraz Ultra Violet.

Daniel Podsiadło

Konsultant