Mamy patent na zdrowe oczy!

UC Berkeley x Zenni Summer Intern Program

28 marca 2023


Od czterech lat Zenni współpracuje z UC Berkeley, Herbert Wertheim School of Optometry, oferując letni program stażowy dla swoich studentów optometrii. Tradycyjnie, studenci służby zdrowia mają możliwość pracy w bezpośredniej opiece nad pacjentem. Jednak zespół produktowy Zenni, prowadzony przez specjalistów od produktów optycznych i zdrowia oczu, daje studentom drugiego roku optometrii możliwość poznania kariery w nieklinicznych warunkach przemysłu optycznego.

Tanya Nguyen i Baldemar Torres zostali wybrani jako nasi stażyści w 2022 roku. Pod koniec stażu mieliśmy okazję przeprowadzić wywiad z naszymi studentami optometrii i dowiedzieć się więcej o ich pochodzeniu i projektach, nad którymi pracowali przez całe lato.

Pochodząca z południowej Kalifornii, Tanya planowała prowadzić badania naukowe podczas studiów na UCLA. Jednak szybko zdała sobie sprawę, że praca w laboratorium była samotna i izolująca. Zainteresowała się optometrią po tym, jak pracowała jako technik w gabinecie optometrycznym. Początkowo Tanya myślała, że uczęszczanie do szkoły optometrycznej doprowadzi ją jedynie do kariery w opiece nad pacjentami. Jednak po odbyciu stażu w Zenni zdała sobie sprawę, że istnieją różne ścieżki kariery, które mogłaby realizować jako optometrysta po ukończeniu szkoły.

Przez ostatnie 10 tygodni Tanya pracowała nad postami w mediach społecznościowych, blogami i infografikami na Pinterest. Bardzo podobał jej się proces twórczy i mogła dalej zgłębiać swoje zainteresowanie sztuką. Staż zapewnił jej rozszerzone spojrzenie na zawód wraz z tworzeniem przyjaciół i wspomnień na całe życie.

Rodzina Baldemara pochodzi z Monterrey w Meksyku. Jego rodzice przeprowadzili się do Kalifornii, aby zapewnić jemu i jego rodzeństwu większe możliwości. Jako dziecko pamięta, że miał problemy z widzeniem tablicy i nie przeszedł badania wzroku. Jego nauczyciel poinformował jego matkę o programie Gift of Sight, który zapewnia bezpłatne badania wzroku i przekazuje okulary rodzinom w potrzebie. Baldemar mógł zostać obejrzany przez troskliwego optometrystę i jego personel bez żadnych opłat. Wyraźnie pamięta to uczucie, gdy mógł widzieć wyraźnie dzięki swoim nowym okularom. Po ukończeniu studiów w Stanford, Baldemar pracował jako inżynier oprogramowania w Bay Area. Był podekscytowany faktem, że został przyjęty do programu stażowego Zenni, dzięki czemu mógł połączyć swoje wykształcenie inżynierskie i zainteresowanie służbą zdrowia.

W ciągu lata Baldemar miał okazję napisać kilka blogów na temat różnorodności, sprawiedliwości i integracji. W szczególności jego praca skupiała się na latynoskich i afroamerykańskich optometrystach w branży okulistycznej. Pomógł Zenni nawiązać współpracę z latynoskimi influencerami i opracował edukacyjne treści w mediach społecznościowych w języku hiszpańskim. Baldemarowi bardzo podobała się praca w wielu zespołach tego lata. Nie może się doczekać powrotu do życia studenckiego tej jesieni i zainspirowania nowych studentów do ubiegania się o kolejną rundę stażu w Zenni.

Dr Mori ma ponad 10 lat doświadczenia w opiece nad oczami. Zdobyła tytuł licencjata na UCLA oraz tytuł optometrysty w New England College of Optometry. Pracowała w różnych ośrodkach okulistycznych i z pasją pomaga swoim pacjentom znaleźć świetną parę okularów.

Daniel Podsiadło

Konsultant