Mamy patent na zdrowe oczy!

Znajdź najlepsze okulary dla swojej owalnej twarzy

26 października 2022

Znalezienie stylowych okularów, które zarówno wyglądają świetnie, jak i pasują do Twojej twarzy może być wyzwaniem, ale nie musi. Dla każdego znajdzie się idealna para (lub pary!) okularów. Kiedy już znajdziesz odpowiednią parę, możesz użyć ich jako centralnego elementu nowego stroju lub nosić je na co dzień jako element garderoby.

Jak rozpoznać twarz owalną

Najbardziej znana z posiadania proporcjonalnych cech, owalna twarz jest zdefiniowana przez wyższe i nieco szersze kości policzkowe i zwęża się lekko w kierunku czoła i szczęki.

Niektóre gwiazdy o owalnej twarzy to Emma Watson, Beyonce, Ryan Reynolds i Julia Roberts.

Ludzie często myślą, że mają owalną twarz, podczas gdy w rzeczywistości mają inny kształt twarzy. Weź udział w naszym Quiz Zenni dotyczący kształtu twarzy aby określić swój kształt twarzy i znaleźć najbardziej pochlebne okulary.

Jeśli Twoja twarz jest owalna, staraj się unikać bardzo wąskich oprawek lub oprawek z ciężkimi elementami konstrukcyjnymi. Oba te elementy mogą niepotrzebnie wydłużyć Twój kształt twarzy. Pamiętaj, że są to ogólne zalecenia, a nie twarde i szybkie zasady. Najważniejsze jest, aby nosić to, co sprawia, że czujesz się dobrze.

Owal jest uważany za najbardziej uniwersalny z kształtów twarzy, co oznacza, że prawie każdy styl będzie na Tobie dobrze wyglądał. Sztuką jest znalezienie stylu o odpowiednich proporcjach. Mniejsze owalne twarze świetnie wyglądają w oprawkach o półokrągłym kształcie i bardziej dopasowanych. Dłuższe owalne twarze najlepiej prezentują się w zbyt dużych i pełnych oprawkach. Poniżej przedstawiamy kilka naszych ulubionych modeli.

Ponieważ twarze owalne mogą być noszone w niemal każdym kształcie, dlaczego nie zdecydować się na coś wyrazistego. Oversized round frames sit nice and complement the slightly rounded features of an oval face.

CTA: Sklep z okrągłymi oprawkami

Kontrast z kwadratowymi oprawkami stanowi idealne uzupełnienie twarzy o owalnym kształcie, dodając jej ostrości i poprawiając ogólny wygląd.

CTA: Sklep Ramki kwadratowe

Kocie oczy skierowane ku górze uzupełniają kości policzkowe i wyszczuplają linię szczęki. Wyraź swoją opinię dzięki dramatycznym oprawkom w stylu retro podkreślonym odważnym kolorem.

CTA: Kup oprawki w stylu kociego oka

Podobnie jak w przypadku kwadratu, eleganckie linie prostokątnych oprawek dodają struktury łagodniejszemu, owalnemu kształtowi twarzy. Zachowaj równowagę, wybierając oprawki o szerokości równej (lub szerszej niż) najszerszej części twarzy.

CTA: Sklep z prostokątnymi ramkami

Ponieważ tradycyjne lotniki są szersze wokół oczu, mogą sprawić, że owalna twarz będzie wyglądała na krótszą i bardziej zrównoważoną.

CTA: Sklep Oprawki Aviator

Okulary przeciwsłoneczne dla owalnej twarzy

Okulary przeciwsłoneczne podlegają tym samym zasadom co zwykłe okulary, jeśli chodzi o wybór najlepszego kształtu oprawki dla owalnej twarzy. Potrzebujesz rozmiaru, który jest proporcjonalny do wielkości Twojej głowy i koloru, który uzupełnia Twój naturalny odcień skóry. Czy wiesz, że z każdej pary okularów Zenni możesz zrobić okulary przeciwsłoneczne, dodając do nich barwę i/lub lustro?

Chcemy, abyś miał idealną parę oprawek niezależnie od rozmiaru Twojej twarzy! Sprawdź również inne nasze poradniki dotyczące oprawek dla diamentowe twarze, twarze okrągłe, twarzy w kształcie sercaoraz twarze kwadratowe.

Daniel Podsiadło

Konsultant