Mamy patent na zdrowe oczy!

Korzystanie z elastycznych kont oszczędnościowych w Zenni

21 lipca 2022


Kiedy kupujesz okulary na receptę w Zenni, możesz zabezpieczyć się przed wspaniałymi ofertami na różnorodne style, które pozwolą Ci uzupełnić Twój ulubiony wygląd. Czy wiesz, że jeśli zapiszesz się na elastyczne konto wydatków (FSA) u swojego pracodawcy, możesz wykorzystać fundusze przed opodatkowaniem, aby kupić okulary na receptę i akcesoria?

To prawda! Kiedy zapiszesz się do programu FSA, jest jeszcze więcej sposobów, aby zaoszczędzić w Zenni. Oczywiście, diabeł tkwi w szczegółach. Zanurzmy się w szczegóły i dowiedzmy się, jak możesz wykorzystać swój FSA na okulary na receptę.

Co to jest FSA i jak to działa?

Elastyczne konto wydatków (znane również jako elastyczny układ wydatków) jest kontem, które możesz wybrać, aby ustawić przez pracodawcę i plan ubezpieczenia zdrowotnego, który pozwala na odkładanie pieniędzy z każdej wypłaty. Te fundusze pomogą opłacić wydatki medyczne, które nie są pokryte przez ubezpieczenie.

Jedną z największych zalet FSA jest to, że fundusze, które wpłacasz są wyłączone z opodatkowania. Oznacza to, że każdy dolar ma większą moc wydawania niż te, które otrzymujemy z wypłaty! Dużym zastrzeżeniem jest to, że większość planów FSA to plany typu "use-it-or-lose-it", co oznacza, że trzeba wydać wpłaconą kwotę przed końcem okresu ubezpieczenia lub fundusze zostaną wyczerpane.

FSA są przydatne do płacenia za zakupy, których nie pokrywają plany medyczne, dentystyczne i wizażowe, w tym okulary na receptę. Nie jesteś pewien czy twój pracodawca oferuje plan FSA? Po prostu skontaktuj się z działem kadr (HR).

Czy mogę wykorzystać moje FSA na zakup okularów?

Tak! Okulary na receptę są kwalifikowanym wydatkiem w większości planów FSA. Oczywiście każdy plan jest inny, więc ważne jest, aby zapoznać się ze szczegółami swojego planu FSA przed dokonaniem zakupu. Większość planów FSA pokrywa koszty okularów na receptę, soczewek kontaktowych i corocznych badań wzroku.

Plan FSA pozwala na wybór kwoty, którą wpłacamy z każdej wypłaty, dzięki czemu możemy zaplanować roczne koszty leczenia zgodnie z naszymi upodobaniami. Nie ma ograniczeń co do ilości okularów na receptę, które można kupić, jeśli pozostaną Ci fundusze. Jeśli zbliża się koniec roku, nie pozwól, aby te fundusze zniknęły - znajdź kilka nowych stylów oprawek, aby uzupełnić różne aspekty swojej garderoby. Przed zamówieniem okularów upewnij się, że masz aktualną receptę.

Czy mogę wykorzystać moje FSA na okulary przeciwsłoneczne?

Tak! Okulary przeciwsłoneczne na receptę są również kwalifikowanym wydatkiem w ramach większości planów FSA. Każdy rodzaj soczewek na receptę jest objęty planem FSA, od okularów przeciwsłonecznych z receptą po soczewki kontaktowe. Z FSA możesz zamówić okulary przeciwsłoneczne, które chronią Cię przed szkodliwymi promieniami, poprawiają Twój wzrok i podnoszą Twój styl. Okulary przeciwsłoneczne bez recepty nie będą jednak pokrywane.

Dotyczy to również zwykłych okularów: aby oprawki zostały pokryte przez plan FSA, należy mieć receptę. FSA zapłaci za większość opcji na receptę. Nie potrzebujesz kolejnej pary okularów przeciwsłonecznych lub okularów do codziennego użytku? Rozważ zamówienie pary okularów do czytania lub okularów do komputera lub z niebieskim blokerem, aby pomóc zmniejszyć zmęczenie oczu podczas korzystania z urządzeń elektronicznych.

Czy mogę wykorzystać moje FSA na akcesoria do okularów?

Tak! Możesz wykorzystać swój FSA na zakup akcesoriów do pielęgnacji i naprawy.Zenni jest dumne z tego, że jako pierwsze oferuje ten kwalifikujący się do FSA wybór akcesoriów, które można połączyć z okularami na receptę lub okularami przeciwsłonecznymi. Są to m.in. silikonowe noski, zestaw naprawczy, spray do soczewek, ściereczki do soczewek i chusteczki czyszczące.. Jest to świetny sposób na dodanie wybranych akcesoriów, aby Twoje okulary były jak najlepsze.

Jak mogę skorzystać z FSA?

Chcesz zapłacić za pomocą swojego FSA w Zenni? Jeśli Twój plan posiada kartę debetową, która jest powiązana z Visa lub MasterCard, możesz po prostu użyć tej karty przy kasie, jak każdej innej karty kredytowej. Jednakże, nie wszystkie plany FSA są wyposażone w karty debetowe.

W takiej sytuacji należy zachować cyfrową kopię faktury Zenni i złożyć wniosek o zwrot kosztów za pośrednictwem swojego planu z załączonym paragonem, aby otrzymać zwrot kosztów. Każda firma ma inną procedurę składania wniosków, więc upewnij się, że Twoje koszty zostaną zwrócone, kontaktując się ze swoim działem HR w celu uzyskania szczegółów.

Dlaczego warto korzystać z FSA w Zenni?

Jeśli używasz swojego FSA w gabinecie optycznym, możesz wydać setki dolarów na jedną parę okularów na receptę. Wykorzystaj swój FSA w Zenni, aby Twoje fundusze poszły o wiele dalej! W Zenni możesz zabrać do domu wiele par okularów, dzięki czemu będziesz mógł uzupełnić swój wygląd i zawsze będziesz miał parę okularów na receptę, która będzie pasowała do Twojego stroju. Nasze wysokiej jakości oprawki i soczewki zapewnią Ci optymalną przejrzystość widzenia za ułamek ceny, którą zapłacisz gdzie indziej.

Możesz wyglądać niesamowicie i zaoszczędzić pieniądze, korzystając z FSA w Zenni Optical. Przejrzyj nasze najlepiej oceniane, modne okulary za 20 dolarów oraz nowo wyselekcjonowaną linię akcesoriów. Mając 200$ na koncie na koniec roku możesz zamówić 10 nowych par oprawek nie płacąc ani dolara podatku.

Daniel Podsiadło

Konsultant