Mamy patent na zdrowe oczy!

Kolorowe soczewki kontaktowe - niebezpieczne podróbki

10 lipca 2015

Kolorowe soczewki kontaktowe zjednują sobie coraz większe rzesze fanów. Mnóstwo osób pragnie bowiem choć na chwilę zmienić kolor swoich oczu - a one dają na to szansę.

jak wybrac kolorowe soczewkiKolorowe soczewki kontaktowe są bezpieczne i zapewniają komfort użytkowania, ale należy je wybierać z głową i nie eksperymentować z własnym zdrowiem decydując się na podróbki. Czasem ten, kto zapłaci mniej, w rzeczywistości zapłaci więcej - przez to, że będzie musiał opłacić swoje leczenie. Dlatego też tanie podróbki szkieł kontaktowych z Azji zdecydowanie powinniśmy omijać szerokim łukiem i broń Boże nie używać ich do zmiany barwy naszych oczu. Z czego wynika niebezpieczeństwo? Soczewki sprowadzane z Azji uwielbiane są z tego samego powodu, z którego są niebezpieczne - zapewniają efekt dużego oka, ponieważ wielkością sięgają daleko za tęczówkę. Wchodząc jednakże na białko oka, uszkadzają je. Prowadzi to do licznych infekcji i może się przerodzić w coś niezwykle poważnego - a nawet doprowadzić do ślepoty! W dodatku wykonywane są z materiału, który nie przepuszcza tlenu, co samo w sobie jest niebezpieczne.

kolorowe soczewki kontaktoweNie należy bać się wszystkich kolorowych soczewek. Jeśli ktoś pragnie sprawdzić, jak wyglądałby w innym kolorze oczu, może to oczywiście zrobić. Można kupić sobie kolorowe soczewki kontaktowe i używać ich stale - ale należy dokonać zakupu soczewek bezpiecznych, czyli tych pochodzących z salonów optycznych. Wówczas mamy gwarancję, że nie doprowadzą do żadnej choroby, a ich użytkowanie nie wpłynie w żaden negatywny sposób na funkcjonowanie naszych oczu. Nie tylko przepuszczają bowiem tlen, ale wykonywane są w rozsądnych wymiarach, z najlepszych tworzyw i zawierają warstwę ochronną, która nawilża nasze oczy. Dzięki temu pozbywamy się częstego problemu "suchego oka" i zapewniamy sobie komfort, jednocześnie upiększając własne spojrzenie.

Daniel Podsiadło

Konsultant