Mamy patent na zdrowe oczy!

Jaki kolor oczu jest najbardziej atrakcyjny?

27 maja 2021

Mówi się, że oczy są oknem do duszy. Są one również jedną z pierwszych rzeczy, które zauważamy o osobie i co może przyciągnąć nas do nich.

Oczy są uważane za najbardziej atrakcyjną cechę twarzy. Oczy każdej osoby są niewiarygodnie unikalne, w tym ich kolor.

Kolorowa część oka nazywana jest tęczówką i kontroluje wielkość źrenicy. Żadne dwie osoby nie będą miały takiego samego koloru oczu, kształtu czy wyglądu.

Mając to na uwadze, wybór ulubionego koloru oczu może być wyzwaniem. W jednym z badań przeprowadzonych przez naukowców stwierdzono, że większość ludzi przyciąga niebieski kolor oczu.

Najbardziej atrakcyjny kolor oczu

Gwiazdy takie jak Margot Robbie, Marilyn Monroe czy Zac Efron są uwielbiane przez fanów za swoje przeszywające niebieskie oczy. Być może wpływ na te preferencje mają liczne produkcje medialne z udziałem niebieskookich aktorów i aktorek.

oczy

Jaki jest najczęstszy kolor oczu w Wielkiej Brytanii?

Niebieski jest obecnie najczęstszym kolorem oczu w Wielkiej Brytanii. Brązowe oczy są najczęstszym kolorem oczu na świecie, przy czym mężczyźni i kobiety mają przeważnie brązowe oczy, jednak w Wielkiej Brytanii najczęściej spotykane są oczy niebieskie. Dane zebrane przez ScotlandsDNA sugerują, że kiedyś wszystkie oczy w kraju były brązowe, teraz są one "w 48% niebieskie, w 30% zielone i w 22% brązowe".

Najpiękniejszy kolor oczu

Chociaż wielu głosowało na niebieski jako najpiękniejszy kolor oczu, piękno jest w oku patrzącego. Dlatego nie jest zaskoczeniem, że wielu celebrytów z różnymi kolorami oczu są uważane za najpiękniejsze oczy. Oto kilka popularnych celebrytów i kolory ich pięknych oczu:

  • Brązowe oczy- Beyonce, Emma Watson, Ryan Reynolds
  • Zielone oczy- Emma Stone, Scarlett Johansson, Charlize Theron
  • Niebieskie oczy- Margot Robbie, Megan Fox, Adriana Lima
  • Oczy bursztynowe- Nicole Richie, Nikki Reid
  • Oczy leszczyny- Tyra Banks, Rihanna, Demi Moore

Najlepszy kolor oczu

Podczas gdy niebieskie oczy mają tendencję do naturalnego blasku do nich, brązowe oczy z pewnością mają swoje zalety też. Ludzie z brązowymi oczami mają pigment zwany melaniną w swoich tęczówkach, mają też największą ilość melaniny, co oznacza, że są lepiej chronieni przed słońcem i mniej podatni na choroby oczu niż ludzie z jaśniejszymi oczami. W porównaniu z osobami o jasnoniebieskich oczach, mają one również niższe ryzyko zachorowania na cukrzycę typu 1.

Oczy leszczyny znajdują się na drugim miejscu pod względem posiadania największej ilości melaniny, jednak ich oko jest najbardziej pigmentowane wokół krawędzi tęczówki, a środek wypełnia kombinacja złota, brązu i zieleni. Oczy leszczyny zostały również przegłosowane jako jeden z najbardziej atrakcyjnych kolorów oczu i dlatego można argumentować, że mają to, co najlepsze z obu światów, zdrowia i urody.

Zielone oczy są niezwykle rzadkie, co może być powodem, dla którego niektórzy uważają, że jest to najbardziej atrakcyjny kolor oczu.

Szare oczy są również rzadki kolor oczu. Istnieją różne odmiany szarych oczu, takie jak niebiesko-szary lub srebrno-szary. Oba są uważane za dość powabne ze względu na tajemniczy efekt spowodowany składem zrębu. Powoduje to, że światło rozprasza się w różny sposób, tworząc srebrzysty odcień.

Bursztynowe oczy rzadko pojawiają się w dyskusji, ponieważ są one również mniej powszechne, wraz z niebieskimi lub zielonymi oczami. Bursztynowe oczy są również opisywane jako złote i mogą występować w jasnych lub ciemnych odcieniach, charakteryzujących się żółtym miedzianym odcieniem z zielono-złotymi i brązowymi tonami. Często są porównywane do kocich oczu lub kojarzone z reptilianami.

Osoby o pochodzeniu hiszpańskim, azjatyckim, południowoamerykańskim lub południowoafrykańskim częściej mają bursztynowe oczy. Podczas gdy bursztynowe oczy są piękne dla oka, osoby z bursztynowymi oczami są w grupie podwyższonego ryzyka zachorowania na nowotwory oczu.

Bez względu na to, jaki kolor oczu posiadasz, powinieneś nosić okulary przeciwsłoneczne chroniące przed promieniowaniem UV na zewnątrz, aby zapobiec nowotworom takim jak czerniak wewnątrzgałkowy.

Czy moje oczy są zielone czy orzechowe?

Zielone i leszczynowe oczy różnią się od siebie, jednak często można je pomylić. Zielone oko ma zazwyczaj jeden jednolity odcień, podczas gdy oko leszczynowe charakteryzuje się mieszanką kolorów, w tym zielonego pigmentu połączonego z jasnobrązowym lub złotym. Mają one również tendencję do posiadania większej ilości melaniny niż oczy zielone.

Jak wiele osób ma niebieskie oczy?

Według badań, 17% światowej populacji ma niebieskie oczy. Naukowcy znaleźli mutację genetyczną, która wydarzyła się tysiące lat temu, która spowodowała rozwój niebieskich oczu.

Najpiękniejsze oczy na świecie

Oczy mogą wiele powiedzieć o emocjach danej osoby i są najbardziej ekspresyjną cechą twarzy. Jeśli chodzi o dyskusję na temat najpiękniejszych oczu na świecie, ważne jest, aby wziąć pod uwagę, że ludzie znajdują szereg różnych cech atrakcyjnych i co jeden może uznać za najpiękniejsze oczy na świecie, inny może nie. Oczy występują w różnych kolorach, kształtach i kontrastach, co czyni je niezwykle unikalnymi dla danej osoby.

Dowiedz się więcej na: http://eyeprotect.pl/

Daniel Podsiadło

Konsultant