Mamy patent na zdrowe oczy!

Oczy Twojego dziecka

8 lipca 2021

Każdy wie, że chcesz, aby Twój mały aniołek wyrósł duży i silny. Wiemy również, jak ważny jest zdrowy rozwój oczu i wzroku u niemowląt, dlatego przedstawiliśmy kilka pomocnych wskazówek na temat tego, co możesz zrobić, aby pomóc im i ich oczom.


Pomyśleliśmy więc, że przyjrzymy się wszelkim czerwonym flagom, które mogą informować cię o problemie z oczami twojego malucha, a także zaoferujemy kilka porad, jak zapewnić, że ich oczy będą bezpieczne i zdrowe w miarę ich rozwoju.

Nadmierne łzawienie

Nadmierne łzawienie jest powszechne u noworodków i może wskazywać, że Twoje dziecko ma zablokowane kanaliki łzowe. Często ustępuje ono bez konieczności leczenia, ale możesz pomóc złagodzić dyskomfort, delikatnie masując palcem wskazującym każde oko od kącika do nosa. Pozwoli to uwolnić uwięzione łzy i pomoże kanalikowi łzowemu rozwinąć się w naturalny sposób.

Zaczerwienienie lub inkrustacja powiek

Jakiekolwiek zaczerwienienie oka lub wokół oka może być oznaką zapalenia spojówek. Jest to łatwe do wyleczenia poprzez delikatną kąpiel oka w ciepłej wodzie, usuwając wszelkie bakterie lub skorupy, kilka razy dziennie. Jeśli jednak infekcja nie ustępuje po tygodniu, następnym krokiem powinna być wizyta u lekarza i podanie kropli z antybiotykiem.

dziecko oczy

Skrajna wrażliwość na światło

Nadwrażliwość na światło może być objawem wielu rzeczy, w tym bólów głowy, migren i nadmiernego łzawienia. Mogą jednak występować inne, poważniejsze schorzenia, takie jak jaskra. Dlatego ważne jest, aby odwiedzić lekarza, jeśli zauważysz, że Twój maluch cierpi z powodu ekstremalnej wrażliwości na światło, aby upewnić się, że nie jest to spowodowane niczym poważnym.

Ciągłe odwracanie oczu

Znany jako zez, to sytuacja, w której oczy Twojego dziecka stale się obracają lub są źle ustawione. Ważne jest, aby pamiętać, że dziecko dopiero uczy się kontrolować swoje oczy, więc w pierwszych 4 miesiącach bardzo często zdarza się, że oczy od czasu do czasu się krzyżują.

Jednak jeśli to się utrzymuje, należy zasięgnąć porady lekarza, ponieważ istnieje wiele powodów, dla których może się to dziać, a jeśli nie jest leczone, może prowadzić do stanu leniwego oka.

Jeśli którykolwiek z tych objawów daje Ci powody do zmartwień, nie wahaj się porozmawiać z optykiem, optometrystą lub lokalnym lekarzem rodzinnym.

Stosując się do naszego pomocnego przewodnika, powinnaś być o krok przed wszelkimi problemami i obawami, zapewniając naturalny rozwój oczu i wzroku Twojego dziecka bez zakłóceń.

Po więcej informacji, przejdź na: http://eyeprotect.pl/

Daniel Podsiadło

Konsultant