Mamy patent na zdrowe oczy!

Przewodnik Feel Good po kontakcie wzrokowym

21 lipca 2021

Wydaje się, że w dzisiejszym świecie, w którym coraz więcej osób się przemieszcza, coraz mniej czasu jest na to, aby po prostu usiąść, spojrzeć sobie w oczy i porozmawiać! Każdy z nas nieraz zwrócił komuś uwagę lub sam został skarcony za używanie urządzenia mobilnego w nieodpowiedniej sytuacji. Jednak czasy się zmieniają i, niestety lub nie, komunikowanie się z kimś na odległość, zamiast z osobą, obok której się stoi, stało się powszechne.

Stajemy się coraz bardziej wykwalifikowani w zarządzaniu zagranicznymi kontami za pomocą naszych smartfonów lub prowadzeniu międzynarodowych rozmów konferencyjnych przez Skype'a itp., ale czy możemy tracić zdolność do komunikowania się tu i teraz?

Komunikacja

Kontakt wzrokowy jest bardzo ważnym elementem skutecznej komunikacji. Pomyśl o tym, jak trudne staje się komunikowanie się tam i z powrotem za pośrednictwem mediów społecznościowych, nigdy nie możesz naprawdę wiedzieć, jak jesteś odbierany. Widząc natychmiastową reakcję kogoś jest świetnym sposobem na uzyskanie informacji zwrotnej, działa synchronizująco i upewnia się, że jesteś na tej samej stronie. Ludzie będą patrzeć w oczy swoim przyjaciołom o wiele dłużej niż nieznajomym, a zakochani będą wpatrywać się w siebie jeszcze dłużej. To może zapewnić ludzi i sprawić, że będziesz postrzegany jako osoba bardziej godna zaufania. To może mieć ogromny wpływ na to, jak funkcjonujemy zawodowo, a także społecznie. Na przykład brak kontaktu wzrokowego ze strony mężczyzn jest główną niewerbalną wskazówką, która sprawia, że kobiety czują, że nie są traktowane poważnie w pracy.

Zakochiwanie się

Dla wielu osób aplikacje randkowe takie jak Tinder sprawiają, że świat romansów jest o wiele łatwiejszy do przemierzenia. Jednak nasi rodzice jakoś sobie bez nich radzili. Czy to możliwe, że poleganie na technologii sprawia, że trudniej nam radzić sobie z ludźmi, których nie znamy? Jedno z badań wykazało, że uczucia namiętności rozpalały się między nieznajomymi, którzy patrzyli sobie w oczy przez zaledwie 120 sekund! Kiedy widzimy coś, co nam się podoba, nasze źrenice naturalnie się rozszerzają, nawet jeśli tylko na poziomie podświadomym. Ludzie są dobrzy w zauważaniu takich rzeczy, więc nie wstydź się mówić oczami. Gdy warunki oświetleniowe się zaciemniają, źrenice rozszerzają się, aby wpuścić więcej światła - nagle zaczyna mieć sens, dlaczego głośne kluby nocne są tak sprawdzonym miejscem przyciągania! Oczywiście nie jest to zaproszenie do wpatrywania się w kogoś przez 2 minuty, ale pamiętaj: średnio patrzymy na osobę, z którą rozmawiamy, przez 30-60% czasu. W miarę jak ten odsetek wzrasta, rośnie też znaczenie tego wpatrywania się...

wzrok

Tekst o zerwaniu

Russell Brand zrobił to z Katy Perry. Zayn Malik podobno zrobił to z Perrie Edwards. Nawet golfista Rory Mcllroy zrobił to z Caroline Wozniacki. Niesławna wiadomość o zerwaniu. Zerwanie jest trudne do zrobienia, ale o wiele bardziej, gdy wiesz, że obiekt twojego niezadowolenia nie widzi, że to nadchodzi. Jedno z badań pokazuje, że 56% osób zdecydowało się zakończyć związek za pomocą tekstu, e-maila lub mediów społecznościowych, podczas gdy 74% nie chciałoby takiego traktowania. Zadanie jest już trudne, ale poważnie, chłopaki, przez telefon? Przez sms? Przez Facebooka?! Nadszedł czas, aby ponownie spojrzeć sobie w oczy i co więcej, zmierzyć się z konsekwencjami!

Wyraź siebie!

Od makijażu z kohlem stosowanego przez Kleopatrę 2000 lat temu, po klejnoty używane do ozdabiania oczu przez Indian, od dawna wiemy, że oczy są bramą do skutecznego zaangażowania się. Zapoznaj się z szeroką ofertą kolorowych soczewek kontaktowych Feel Good Contacts, jeśli chcesz poeksperymentować z tym, jak wyrazić siebie poprzez oczy.

Daniel Podsiadło

Konsultant