Mamy patent na zdrowe oczy!

5 rzeczy do zrobienia ze starymi okularami

29 marca 2021

Jeśli właśnie przeszedłeś badanie wzroku i zmieniła się Twoja recepta, prawdopodobnie zastanawiasz się, co zrobić ze starą parą okularów. Przygotowaliśmy listę 5 rzeczy, które możesz zrobić ze swoimi starymi okularami.

Otrzymanie nowej recepty oznacza dla większości z nas zakup nowych okularów. Wyrzucenie starych okularów do kosza nie jest opcją po wydaniu sporych pieniędzy, więc co dokładnie powinieneś zrobić ze swoimi starymi oprawkami? Wielu z nas jest winnych chowania ich, czy to z tyłu szafy, czy też upchniętych w szufladzie. Stosujemy perspektywę "poza zasięgiem wzroku, poza zasięgiem umysłu".

Bez względu na to, czy masz jedną czy tuzin oprawek ułożonych na przestrzeni lat, zebraliśmy kilka sugestii, które pomogą Ci pozbyć się starych okularów.

1. Oddaj je na cele charytatywne lub rodzinie/przyjaciołom

Czy wiesz, że wiele organizacji charytatywnych przyjmuje stare pary okularów? Organizacje charytatywne chętnie przekazują je tym, którzy ich potrzebują i przekazują je do krajów rozwijających się, które mogą mieć ograniczony dostęp do opieki okulistycznej. Ogólnie rzecz biorąc, możesz podrzucić je do lokalnego sklepu charytatywnego lub nawet wysłać pocztą. Jeśli nie jesteś pewien, dlaczego nie zadzwonić do organizacji charytatywnej lub zatrzymać się w lokalnym sklepie, aby uzyskać więcej informacji.

Możesz też zapytać rodzinę lub przyjaciół, którzy mogą mieć taką samą receptę. Ich recepty będą musiały dokładnie pasować, ponieważ niewielka różnica może mieć wpływ na ich oczy. W przeciwnym razie, jeśli chcieliby po prostu nowe ramy, aby dopasować swoje soczewki w, upewnij się, że pop soczewki na zewnątrz przed przekazaniem ich.

2. Oddaj do recyklingu

Niechciane okulary można oddać do recyklingu. Przed recyklingiem zaleca się, aby najpierw wyjąć soczewki z ramek. Następnie, gdy będziesz już w centrum recyklingu, musisz umieścić soczewki i plastikowe lub metalowe oprawki w odpowiednim pojemniku do recyklingu.

3. Załóż nowe soczewki

Jeśli Twoja recepta się zmieniła, ale chciałbyś zachować swoje ulubione oprawki, reglazing jest idealnym rozwiązaniem. Reglazing to prosty proces polegający na wymianie soczewek w Twoich obecnych oprawkach. Jest to doskonała opcja dla tych, którzy mają stare lub zniszczone soczewki, nawet jeśli chcesz zmienić je na lepsze jakościowo. To zazwyczaj działa taniej, jak uniknąć kosztów zakupu nowej pary ramek.

4. Sprzedaj je

Sprzedaż okularów online to świetny pomysł, aby zarobić trochę pieniędzy na zakup początkowej pary oprawek lub na zakup nowej pary. Jeżeli ty projektant rama one miewają skłonność sprzedawać dla więcej, właśnie upewniał się one są w dobrym stanie i nadawać się sprzedawać online. Najpopularniejsze strony, na których można sprzedać niechciane okulary to eBay i Depop.

5. Zachowaj je na bal przebierańców

Jeśli jesteś imprezowiczem i chcesz zachować swoje stare okulary na Halloween, dlaczego nie przechowywać ich w swoim kostiumie? Mogą się przydać, gdy będziesz chciał się przebrać w stylu okularów.

Daniel Podsiadło

Konsultant