Mamy patent na zdrowe oczy!

Okulary ochronne: Ochrona oczu w pracy

26 kwietnia 2022

Urazy oczu w miejscu pracy zdarzają się częściej niż wielu z nas się wydaje, zwłaszcza w środowiskach, w których występują potencjalne zagrożenia dla oczu. Dlatego eksperci i lekarze okuliści zalecają noszenie odpowiedniej ochrony oczu, aby zapobiec częstym urazom oczu.

Organizacja Occupational Safety and Health Administration (OSHA) wymaga od pracodawców zapewnienia ochronnej okularów ochronnych gdy pracownicy są narażeni na kontakt z latającymi cząstkami, stopionym metalem, płynnymi substancjami chemicznymi, kwasami lub żrącymi cieczami, gazami chemicznymi, oparami i promieniowaniem świetlnym. Wymóg OSHA dotyczący ochrony oczu, przyjęty w 2015 r., to norma American National Standards Institute (ANSI) dla osobistych środków ochrony oczu i twarzy, powszechnie określana jako ANSI Z87.1. Zenni oferuje wymagane przez OSHA okulary ochronne ANSI Z87.1 w opcjach jedno- i wieloogniskowych. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Czym są okulary ochronne ANSI Z87.1?

Norma ANSI Z87.1 została stworzona, aby chronić użytkowników okularów przed zagrożeniami takimi jak uderzenia, promieniowanie optyczne, rozpryski cieczy, pył i drobne cząstki. Norma ta obejmuje wszystkie rodzaje sprzętu ochronnego oczu, w tym okulary, gogle ochronne, osłony twarzy, okulary spawalnicze, maski spawalnicze i inne. Chociaż okulary ochronne ANSI Z87.1 mogą wyglądać jak zwykłe okulary, zostały one zaprojektowane tak, aby zapewnić znacznie lepszą ochronę oczu dzięki oprawkom i soczewkom, które są znacznie mocniejsze niż zwykłe okulary.

Zgodnie z normą ANSI Z87.1 okulary ochronne są poddawane rygorystycznym testom w celu zapewnienia zgodności z surowymi przepisami dotyczącymi oprawek i soczewek. Oprawki muszą spełniać kryteria klasyfikacji pod kątem uderzeń z dużą prędkością i masą. Norma zapewnia również, że oprawki nie zapalają się, nie korodują, a soczewki nie tłuką się w określonych granicach. Zazwyczaj soczewki ochronne ANSI Z87.1 są dostępne z odpornych na uderzenia materiałów poliwęglanowych i Trivex™, które muszą spełniać lub przewyższać minimalne wymagania dotyczące ochrony oczu.

Jak rozpoznać okulary ochronne ANSI Z87.1?

Jak sprawdzić, czy Twoje okulary ochronne spełniają wymagania normy ANSI Z87.1? Szukaj oznaczeń na soczewkach i oprawkach, które wskazują, że są one odporne na uderzenia (uderzenia o dużej masie i o dużej prędkości). Jeśli są to okulary ochronne bez recepty, będą oznaczone symbolem "Z87". Jeśli oprawki posiadają soczewki na receptę, na zausznikach i wewnętrznej stronie przedniej części oprawki znajdziesz więcej oznaczeń, takich jak "Z87-2+".

Okulary ochronne ANSI Z87.1 mogą być również wyposażone w soczewki odporne na uderzenia, takie jak poliwęglan lub Trivex. Soczewki te będą oznaczone nazwą producenta i symbolem "Z87-2+". Na przykład, soczewki odporne na uderzenia firmy Zenni mają wygrawerowane oznaczenie "Zenni Z87-2+" w górnym rogu.

Jeśli nadal nie jesteś pewien, czy Twoje okulary ochronne spełniają wymagania normy ANSI Z87.1, poproś producenta o wyniki testów.

Okulary ochronne Zenni ANSI Z87.1

Zenni oferuje przystępne cenowo okulary okulary ochronne na receptę ANSI Z87.1 z odpornymi na uderzenia soczewkami, ochroną przed zarysowaniami, 100% ochroną przed promieniowaniem UV oraz zaawansowaną powłoką antyrefleksyjną. Nasze okulary ochronne posiadają również specjalne cechy zaprojektowane tak, aby zapewnić maksymalną ochronę przed kurzem, brudem i latającymi cząstkami.

Soczewki na receptę są dostępne w wersji jednoogniskowej lub progresywnej, z opcją soczewek blokujących światło niebieskie Blokz i/lub okularów przeciwsłonecznych. Ponieważ chcemy, abyś wyglądał dobrze, a jednocześnie był chroniony, okulary ochronne Zenni ANSI Z87.1 dostępne są w różnych stylach, takich jak klasyczne metalowe aviatorki oraz eleganckie i stylowe okulary z trwałego tworzywa sztucznego. Nasze oprawki są dostępne w różnych rozmiarach, od wąskich po szerokie.

Przejdź do Zenni aby wybrać swoją następną parę okularów ochronnych, które zapewnią ochronę oczu podczas pracy.

Daniel Podsiadło

Konsultant